Türkiye İMSAD Dergi'nin 57. sayısı yayımlandı!

Dergimizin 2018 yılının ilk sayısında da BIM yani Yapı Bilgi Modellemesi konusunu ele almış BIM’in ne olduğunu, nasıl uygulandığını, sağladığı avantajları, BIM ile gelen değişimi ve dünyada BIM kullanımını detaylarıyla işlemiştik. Teknolojiyi arkasına alan inşaat sektörünün 6 yılda BIM konusunda nasıl bir değişim yaşadığını ve günümüzde BIM konusunda hangi aşamada olduğumuzu sizler için tekrar derlemek istedik. BIM'in faydalarını, ülkemizdeki gelişimini ve BIM kullanımının yaygınlaşması için yapılması gerekenleri kapsamlı bir dosyada bir araya getirdik. Her kapak konumuzda olduğu gibi BIM konusu hakkında da sektör temsilcilerinin görüşlerine yer vermeyi ihmal etmedik. Bu sayımız BIM hakkında oldukça kıymetli ve bilgilendirici görüşleri içeriyor.

Bildiğiniz üzere Türkiye İMSAD olarak 2017 yılından bu yana buildingSMART Türkiye’ye ev sahipliği yapıyoruz. buildingSMART Türkiye, BIM kullanımını yaygınlaştırmak için çalışan buildingSMART International’ın dünya çapındaki 34 ulusal şubesinden biri. Dolayısıyla böyle bir platformun parçası olmak da sektörümüz açısından ayrı bir öneme sahip. Kapak konumuza istinaden bu sayımızda Özel Röportaj bölümümüz için buildingSMART International İcra Kurulu Başkanı Clive Billiald ile bir araya geldik. Türkiye İMSAD Dergi’ye özel açıklamalarda bulunan Clive Billiald “İnşaat malzemeleri için dijital bir fırsat mevcut ve bu BIM metodolojisi aracılığıyla gerçekleştirilebilir" diyerek sektör açısından BIM’in önemini dile getirdi.

Profesyonel Bakış köşemizin bu sayımızda konuğu Ege Profil CEO’su Alp Günvaran oldu. Şirketlerin başarısındaki en önemli faktörleri; markanın gücü ve kalitesi, inovasyondaki öncü konumu, yüksek servis kalitesi ve güçlü bayi ağı olarak sıraladığını vurgulayan Alp Günvaran, "Takım çalışması olmadan sürdürülebilir bir başarı sağlanmasının olanağı yoktur. Ben her zaman takım çalışmasının önemine inanır ve güvenirim" dedi. Alp Günvaran ile kariyerinden iş hayatındaki prensiplerine ve genç yönetici adaylarına tavsiyelerine uzanan bir sohbet gerçekleştirdik.

DOSİDER kurulduğu 1993 yılından bu yana ülkemizde doğal gazın güvenli bir şekilde kullanımına katkı sağlıyor ve iklimlendirme sektörünün ısıtma ile ilgili alanında faaliyetlerini sürdürüyor. DOSİDER Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Erkut ile Sektörel Güç sayfalarımız için bir araya geldik ve DOSİDER'in faaliyetlerini, sektörün durumunu ve geleceğine ilişkin beklentilerini konuştuk.

Türkiye İMSAD üyeleri ile gerçekleştirdiğimiz Söyleşiler için bu sayımızda konuklarımız GF Hakan Plastik Genel Müdürü Esra Erdal, Onduline Avrasya CEO'su Kerem Kürklü ile Nordex Enerji Türkiye ve Orta Doğu Bölge Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Ender Özatay oldu. Konuklarımız ile 57. sayımız için firmalarının faaliyetlerini ve gündemini değerlendirdik.

Her zaman olduğu gibi bu sayımızda da güncel konular, röportajlar ve köşe yazıları sizleri bekliyor. Bir sonraki sayımızda tekrar buluşmak dileğiyle, keyifli okumalar…

Türkiye İMSAD Dergi'nin web sitesini ziyaret etmek ve 57. sayıyı dijital ortamda okumak için tıklayın...