Türkiye İMSAD, 46. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul'da ziyaretçilerini ağırladı

Dünyadaki beş büyük yapı fuarından biri olan ve yeni iş birliklerinin kurulmasında büyük role sahip, bölgenin en güçlü iş birliği platformu Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul 17-20 Nisan 2024 tarihlerinde gerçekleşti. Türkiye İMSAD bu sene fuara 19 üyesiyle katıldı. Türkiye İMSAD standında dernek faaliyetleri, çalışmaları ve yayınları paylaşılırken üyelerinin kapsama alanı da tüm detaylarıyla katılımcılara aktarıldı. 

Fuarın ilk günü “Kutunun Dışında” teması ile inşaat sektörüne dair sıra dışı fikirler ve yenilikçi malzemeler gündeme taşındı. Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kenan Aracı “Yapıda Malzeme Devrimi: Yaratıcı Devrimler ve Yenilikçi Ürünler” konulu oturumda konuşmacı olarak yer aldı. Kenan Aracı konuşmasında şu ifadelere yer verdi:“İnşaatta değişim süreci hızlandı. Ürün tarafında inovasyon çalışmaları yapılıyor, bu çalışmalar firmalar için katma değer yaratıyor. Bu süreçte sürdürülebilir olunması önem taşıyor. Dijitalleşme çok önemli. Çünkü dijitalleşme hataları minimize ederken iş süreçlerini kısaltıyor.”

Ayrıca Türkiye İMSAD ev sahipliğinde faaliyetlerini yürüten buildingSMART Türkiye'ye ait standı ziyaret eden katılımcılara buildingSMART International ve buildingSMART Türkiye faaliyetleri anlatıldı. PCERT Eğitimleri ve buildingSMART Türkiye Çalışma Grupları hakkında detaylı bilgiler de ziyaretçilerle paylaşıldı.